English | فارسي
اخبار
1397/12/7 13:28:52
رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران در شانزدهمين همايش تعالي سازماني: «حكمراني خوب» استفاده از قدرت بهره‌وري براي نجات اقتصاد كشور است
 

رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران در شانزدهمين همايش تعالي سازماني با تشريح مفاهيم مختلف از جمله تعالي سازماني و حكمراني خوب با بيان اينكه هدف از بهره‌وري و تعالي بايد «حمكراني خوب» باشد، تصريح كرد: حكمراني خوب به معناي استفاده از قدرت بهره‌وري براي نجات اقتصاد كشور است 
به گزارش روابط عمومي سازمان ملي بهره‌وري ايران، مهندس فاطمه پهلواني در اين همايش كه روز دوشنبه، 6 اسفندماه 1397 در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صداوسيما برگزار شد، گفت: اگر چه مفهوم تعالي سازماني، مولفه‌ها و سازوكارهاي آن براي اغلب صاحبنظران و متخصصان آشناست، اما اگر با رويكرد حل مساله به وضعيت امروز كشور كه محيط ناپايدار اقتصادي است، نگاهي بياندازيم بايد مدام در تمام مراحل اين سوال را از خود بپرسيم كه هدف نهايي چيست؟
وي در پاسخ به اين پرسش به تشريح مسير تعالي با نگاه ملي پرداخت و خاطرنشان كرد: در مسير تعالي و توسعه در يك كشور، همه گام‌ها و اقدامات زيربنايي از جمله كسب استانداردها و افزايش كيفيت، معماري سازماني، تحول ديجيتال و در نهايت جوايز بايد مد نظر باشد. همان‌طور كه مشاركت در جوايز ملي يعني حركت از نقطه صفر در جهت هدف، يكي از مواردي است كه در ذيل سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي مورد تاكيد قرار گرفته، اما كسب جايزه نبايد تنها هدف ما در مسير تعالي باشد.


همه ابزارها در اختيار حكمراني خوب باشد
رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران در ادامه با بيان اينكه در سال‌هاي اخير، مفاهيم متعددي از جمله كيفيت، استانداردسازي، معماري سازماني، تعالي سازماني، بهره‌وري و تحول ديجيتال مورد توجه بوده و همه تلاش كرده‌ايم كه از اين موارد در مسير توسعه بهره‌ بگيريم، خاطرنشان كرد: نكته بسيار مهم در اين زمينه اين است كه تمام اين تكنيك‌ها، ابزارها و روش‌ها بايد براي يك امر مهم يعني تحقق «حمكراني خوب» موردنظر باشد.
وي خاطرنشان كرد: بر همين اساس، همه مفاهيم كليدي تعالي نيز از جمله توسعه مديريت سازماني، خلاقيت، هدايت به سمت چشم‌اندازها، مديريت زيركانه، ارزش آفريني، جانشين پروري و استعداديابي در سطوح مديريتي كه در مسير تعالي مورد توجه قرار مي‌گيرد، مقدمه اساسي در كنار ديگر روش‌ها براي نيل به يكپارچگي و مديريت منسجم است كه حكمراني خوب را هدفگذاري كرده است.
پهلواني در ادامه به مولفه‌هاي حكمراني خوب اشاره كرد و در تعريف اين مفهوم گفت: بر اساس تعريف بانك جهاني، حكمراني خوب به معناي سنت‌ها و نهادهايي است كه قدرت با هدف مصلحت عمومي اعمال مي‌شود كه شامل شاخص‌هاي اثربخشي دولت، كيفيت قوانين و مقررات، حق اظهارنظر، پاسخگويي، ثبات سياسي، حاكميت قانون، كنترل فساد و شفافيت است.


رابطه بهره‌وري، اقتصاد و حكمراني خوب
رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران با بيان اينكه در جهان دو رويكرد اقتصادي منبع‌محور و بهره‌وري محور وجود دارد، افزود: كشور ما مصداق اقتصاد منبع‌محور و كشور ژاپن مصداق اقتصاد بهره‌وري محور است، هر چند ژاپن به دلايل مختلف در حال حاضر از رشد اقتصادي بالايي برخوردار نيست، اما همين اندازه رشد نيز از طريق بهره‌وري حاصل مي‌شود.
وي در جمع بندي مطالب خود گفت: تعالي سازماني و ديگر راه‌‌كارهاي بهبود و توسعه همه و همه بايد براي تحقق حكمراني خوب و با نگاه جامع مديران در بخش‌هاي دولتي، عمومي و خصوصي برنامه‌ريزي و انجام شود. بدين منظور لازم است مديران در هماهنگي بيشتري با هم كار كرده و از ايجاد جزيره‌هاي كاري و پرداختن صرف به اهداف كوتاه‌مدت پرهيز كنند.


نمونه موفق پاكستان و يكپارچگي در اخذ و اجراي سياست‌ها
مهندس فاطمه پهلواني براي تشريح موارد مطرح شده به ذكر مثالي در اين زمينه پرداخت و افزود: بر اساس آمار و ارقام اعلام شده از سازمان بهره‌وري آسيايي، كشور پاكستان از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ ميلادي توانست ۴۰ درصد رشد اقتصادي خود را از محل بهره‌وري به دست آورد، در حالي‌كه در اين دوره زماني اين عدد براي كشور ما ۷ درصد بوده و به عنوان سومين كشور در انتهاي جدول در كشورهاي عضو سازمان بهره‌وري آسيايي قرار داريم.
وي بخشي از موفقيت كشور پاكستان را در اين زمينه ناشي از توجه به اصل يكپارچه‌سازي در سياستگذاري دانست و گفت: كشور پاكستان در دو سال گذشته برنامه ملي PQI (بهره‌وري، كيفيت و نوآوري) را با هوشياري در دستور كار قرار داده كه اصل آن بر يكپارچگي در بهره‌گيري از همه ظرفيت‌ها، ذي‌نفوذان و نهادهاي تاثيرگذار در بخش‌هاي مرتبط است و تلاش دارد هر يك از اين عوامل را در جهت حكمراني خوب به كار گيرد.


سند PQI ايران در دستور كار
رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران با بيان اينكه اين سازمان تلاش دارد در اين قالب به تدوين يك مدل هماهنگ، هدفمند و يكپارچه اقدام كند، تصريح كرد: در كشورهايي مثل ما كه بايد از منبع محوري به سمت بهره‌وري محوري حركت كنيم، يكپارچگي نقش مهمي دارد و بايد از پراكنده‌كاري خودداري كنيم.
وي با انتقاد از جوايز مرتبط با حوزه بهره‌وري و تعالي كه در فرآيند اعتبارسنجي سازمان ملي بهره‌وري ايران شركت نكرده‌اند، تصريح كرد: اخذ اعتبار براي جايزه تعالي سازماني از اين جهت اهميت دارد كه جايزه‌اي كه خود مشوق بنگاه‌هاي اقتصادي و سازمان‌ها براي ايجاد توسعه زيربناي سازماني حكمراني خوب از جمله مسئوليت‌پذيري، شفافيت، پاسخگويي، كنترل فساد و كارايي و اثربخشي بوده است، امسال با احترام به حق تنظيم‌گري سازمان ملي بهره‌وري ايران يك گام بزرگ در تحقق حكمراني خوب برداشته است.
در اين مراسم همچنين از اعتبارنامه صادره توسط سازمان ملي بهره‌وري ايران براي جايزه ملي تعالي رونمايي شد.


 گزارش تصويري

 

 
1240 : تعداد بازديد
 
Powered by Tetis PORTAL