اخبار
1398/4/18 13:0:22
با امضاي مهندس فاطمه پهلواني و دكتر نوروزي ، توافق نامه همكاري ميان سازمان ملي بهره‌‌وري و شهرداري اصفهان منعقد شد
 

    توافق‌نامه همكاري ميان سازمان ملي بهره‌وري ايران و شهرداري اصفهان عصر امروز دوشنبه مورخ 98/04/10 منعقد شد. 

       به گزارش روابط عمومي سازمان ملي بهره‌وري ايران، اين توافق‌نامه از سوي مهندس پهلواني، رييس سازمان ملي بهره‌وري ايران و آقاي دكتر نوروزي شهردار اصفهان با هدف همكاري مشترك در اجراي چرخه بهره‌وري در شهرداري اصفهان و تبديل اين شهرداري به «شهرداري بهره‌ور» كشور به امضا رسيد.
      شناسايي شاخص‌هاي بهره‌وري متناسب با مديريت شهري، اندازه‌گيري دوره‌اي بهره‌وري، ارتقاي بهره‌وري و بهبود مستمر در همه‌ي اركان و موضوعات مديريت شهري، توسعه همكاري‌هاي مشترك در زمينه مديريت دانش، تبادل تجارب، توسعه سازمان‌هاي بهره‌وري محلي، بهره‌وري سبز(GP)، ارتقاي بهره‌وري نيروي انساني، اطلاعات و داده‌هاي مورد نياز طرفين‌، همكاري و مشاركت در برگزاري كارگاه‌ها، دوره‌هاي آموزشي و برنامه‌هاي بهبود بهره‌وري در شهرداري از ديگر اهداف اين توافق‌نامه به شمار مي‌آيد.
       رييس سازمان ملي بهره‌وري ايران در اين جلسه با ابراز خرسندي از ورود شهرداري ها به بحث بهره‌وري گفت: ما همواره در كنار شهرداري‌ها قرار داريم و بعنوان يك دستگاه ملي، خط مشي‌ها و استانداردها را مشخص مي‌كنيم. ارتقاء بهره‌وري در مديريت شهري با توجه به ارتباط مستقيمي كه با مردم و زندگي آنها دارد از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و مديريت شهري بايد به ارتقاء بهره‌وري توجه داشته باشد. از آنجا كه شهرداري يك نهاد اجتماعي هم بشمار مي‌رود، ايجاد فرهنگ و گفتمان بهره‌وري يكي از وظايف مهم شهرداري ها است. همچنين ايشان از برگزاري همايش بهره‌وري با موضوع مديريت شهري در آذرماه خبر داده و بيان كرد در آن همايش شاخص‌هاي اختصاصي بهره‌وري در 9 شهرداري كلان شهر كشور سنجش و رتبه‌بندي(Ranking)  اعلام خواهد شد.
       در ادامه آقاي مرداني معاون پايش، پژوهش و مشاوره بهره‌وري سازمان، ضمن تاكيد بر اهميت اجراي چرخه بهره‌وري در دستگاه ها گفت : سازمان با دو بال در كنار شهرداريها خواهد بود، يك بال اجراي چرخه بهره‌وري در شهرداري و بال ديگر توسعه يكپارچه جوامع محلي است. به نحوي كه مديريت يكپارچه شهري بتواند تا سطح محله پيش رفته و توزيع قدرت تا سطح محله صورت گيرد. 
        رييس سازمان ملي بهره‌وري همچنين اشاره كرد وظيفه سازمان ملي بهره‌وري ورود به دستگاه‌ها نيست. سازمان نقش ملي دارد و صرفا به تعيين سياستها و خط مشي هاي ملي مي پردازد. در سازمان روي روش‌هاي علمي اجماع ايجاد مي‌كنيم و مشاورين متخصصي كه در زمينۀ بهره‌وري با سازمان در تعامل هستند را در به دستگاه‌ها معرفي مي كنيم.
       جناب آقاي دكتر نوروزي، شهردار اصفهان نيز با بيان اينكه تحقق بهره‌وري در جامعه دستاوردهاي مهمي خواهد داشت خاطرنشان كرد: اصفهان شهري رقابت‌پذير است، ما نقدپذير هستيم و چه بهتر كه با يك نگاه علمي و توسط يك نهاد رسمي مورد ارزيابي قرار گيريم. ما آماده‌ايم تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسيم. اصفهان شهر بهره‌وري بوده و ما در بيشتر شاخص‌ها وضعيت خوبي داريم. وي همچنين اظهار اميدواري كرد كه با امضاي اين توافق‌نامه فرايند همكاري شهرداري اصفهان با سازمان ملي بهره‌وري ايران گسترده‌تر شود.
677 : تعداد بازديد
Powered by Tetis PORTAL