اخبار
1397/5/15 15:18:52
برگزاري كارگاه آموزشي «شاخص‌هاي كليدي عملكرد (1)»
 
كارگاه آموزشي «شاخص‌هاي كليدي عملكرد (1)» صبح امروز، سه‌شنبه – 16 مردادماه 1397 – به ميزباني سازمان ملي بهره‌وري ايران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان ملي بهره‌وري ايران، علي اكبر اولياء، رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران در ابتداي اين كارگاه آموزشي گفت: با تاكيد معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور، با فعال‌تر شدن كميته‌هاي بهره‌وري در سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي، هسته‌هاي بهره‌وري در اين سازمان‌ها و دستگاه‌ها تشكيل مي‌شود كه بحث‌هاي فني بهره‌وري را راهبري كرده و بقيه ساختار را به حركت واداشته تا فعاليت‌هاي موثرتر و منسجم‌تري را در بدنه دولت شاهد باشيم.
وي، آموزش را يكي از راهبردهاي ارتقاي بهره‌وري كشور دانست و افزود: در اين ميان شناسايي و به‌كارگيري شاخص‌هاي كليدي عملكرد از اهميت ويژه‌اي به خصوص در ارزيابي عملكرد دستگاه‌ها و البته ايجاد چرخه مديريت بهره‌وري بر اساس ماده 5 قانون برنامه ششم توسعه برخوردار بوده، بنابراين در دستور كار اين سازمان قرار گرفته است.
در ادامه بهزاد محمودي به‌عنوان مدرس اين كارگاه، به ارائه مباحث مربوطه از جمله آشنايي با مفهوم شاخص و نماگر و الزامات آن، معرفي انواع شاخص و نماگر و نحوه ايجاد آن، آشنايي با شاخص هاي نظارت و الگوي تدوين آن، نظام مديريت عملكرد و مديريت مبتني بر نتيجه، آشنايي با شاخص‌هاي عملكرد و انواع آن، معرفي شاخص‌هاي كليدي عملكرد و نحوه بكارگيري آنها، چگونگي بهره‌گيري از شاخص‌هاي كليدي عملكرد به منظور افزايش بهره‌وري و نقش شاخص‌هاي ارزيابي عملكرد در ايجاد يك نظام مديريت عملكرد پرداخت.
شايان ذكر است شاخص‌هاي كليدي عملكرد (Key Performance Indicators) يا KPIها ابزاري براي سنجش ميزان مناسب بودن عملكرد افراد يا يك واحد سازماني و حتي در سطح كلان‌تر ميزان خوب بودن عملكرد يك سازمان هستند. به‌عبارتي ديگرKPIها ابزاري مديريتي هستند كه به‌طور گسترده‌اي توسط سازمان‌ها، بنگاه‌ها و شركت‌هاي مختلف در سراسر جهان براي اندازه‌گيري و ارزيابي عملكرد فرايندها و مديريت آنها به صورت مؤثر و كارآمد و به‌منظور دستيابي به اهداف پيش بيني شده، مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
 

 

396 : تعداد بازديد
Powered by Tetis PORTAL